На місцевих виборах явка невисока: вже є перші дані

Почали з’являтися перші дані про явку на місцевих виборах в Україні, що проходили 18 грудня

Про це повідомляє сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Depo.ua.

Так, на Херсонщині 18 грудня 2016 року на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) станом на 12:00 проголосували в цілому по області 16% виборців.

“В цілому по області станом на 12:00 на місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах проголосували 16% виборців. Це 5,5 тис. осіб із 35 тис. виборців” – розповів керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський.

За його словами, найнижча явка виборців у Присиваській ОТГ Чаплинського району – 10%, а найвища – у Мирненській ОТГ Каланчацького району – 26%. Як зазначив Клюцевський, вибори на Херсонщині проходили спокійно, без ексцесів.

В Івано-Франківській області, станом на 12 годину, явка виборців на дільницях у Тлумацькій об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) становить 11,5%. Комітет виборців України прогнозує, що участь у голосуванні візьмуть не більше 40% виборців.

“Станом на 12 годину явка виборців у Тлумацькій ОТГ складає 11,5%” – повідомив голова Івано-Франківського обласного відділення Комітету виборців України (КВУ) Максим Лисюк.

Серед факторів, які впливали на активність виборців, у КВУ називають недільну відправу у храмах, холодну погоду та пасивність до місцевих виборів.

На 12 годину на чотирьох дільницях Чмирівської громади на Луганщині проголосували 11,5% виборців.

Між тим активіст Громадянської мережі “Опора” Володимир Смоляков, який безпосередньо спостерігав за виборами у Чмирівці та інших двох селах, розповів, що на трасі між селами Чмирівка та Запорізьке (Старобільський район) поліція зупинила автобус, який віз до Чмирівки групу людей.

В документах, наданих водієм представникам поліції, вказано, що автобус рухається за маршрутом Сєверодонецьк-Чмирівка і везе людей на загальні збори, котрі мали відбутися в с. Чмирівка. Проте самі пасажири розповіли, що їхали на виборчі дільниці голосувати. Вони залишили автобус й пішли до ДВК пішки (йти залишалося понад кілометр).

Обставини інциденту з’ясовуються.