Через пташиний грип на Херсонщині спалюють курей та дезінфікують подвір’я

У Каланчацькому районі Херсонської області тривають карантинні заходи з метою нерозповсюдження небезпечного інфекційного захворювання, повідомляє сайт ХЕРСОН СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Запоріжжя

Через спалах пташиного грипу у селі Новоолександрвка Каланчацького району Херсонщини упродовж останнього тижня тривають карантинні заходи. Як повідомили у прес-службі ДСНС в Херсонській області за станом на вівторок, 6 грудня, фахівцями обстежено 252 приватних подвір’я, 216 з них оброблені дезінфікуючими засобами, вилучено та спалено 157 голів птиці. На встановлених в районі постах оброблено 508 автомобілів.

У ДСНС зазначають, що наразі ще не встановлено, чи передається хвороба людям.

Нагадаємо, спалах пташиного грипу був зафіксований в особистих підсобних господарствах в селищі Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області 30 листопада. 6 грудня, через інфекцію ЄС закрив свої ринки для українських птахівників, на додаток Гонконг не купуватиме яйця з Херсонщини.

Довідка.
Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.
Зараження людини пташиним грипом вперше зареєстрували в Гонконгу в 1997 під час спалаху грипу у свійської птиці. Захворіло 18 чоловік, 6 померли. Був виявлений штам вірусу – H5N1, встановлено, що вірус передавався від птахів людині. До серпня 2005 року зареєстровано 112 випадків захворювання людиною пташиним грипом у В’єтнамі, Таїланді, Камбоджі, Індонезії, з них 64 смертельних випадків; не встановлена передача вірусу від людини до людини. Остання смерть людини від пташиного грипу зафіксована в 2014 році в Канаді.